/Files/images/leto.jpg

Давайте розглянемо найбільш небезпечні ситуації, які підстерігають дитину влітку.

Навіть ризик небезпеки навряд чи змінить настрій людей шукати різноманітності і веселощів у теплі літні дні, особливо якщо мова йде про дітей. Тому пильність повинні проявити ми - дорослі.

Давайте розглянемо найбільш небезпечні ситуації, які підстерігають дитину влітку.

1. Водойми

Звичайно ж, небезпечні водойми не самі по собі, а з перебуванням в них дітей. Багато хто вважає, що на водоймі або в басейні дітям достатньо безпечно, якщо дорослі поблизу. За статистикою ж багато нещастя відбуваються саме тоді, коли багато дорослих навколо. Проблема, як правило, в зниженні пильності, мовляв, все ж бачать. Дитина, бачачи навколо дорослих, теж забуває про небезпеку, починає балуватися на воді, запливати далеко від берега. За статистикою половина дітей тоне саме в людних місцях.

2. Перебування на сонці

Те, що тримати дитину на відкритому сонці не можна - це знають всі. Але виявляється, небезпеку несе і похмурий день! Час доби і хмарність ніяк не впливає на кількість шкідливих УФ-випромінювань, якому піддається людина. Рада експертів - завжди прикривати голову. Особливо це стосується дітей, оскільки це єдине, що дозволить скоротити збиток від сонячного випромінювання. Це особливо важливо для дітей у віці до 6 місяців.

Застосовуйте сонцезахисний крем, причому краще вибрати той, який захищає від UVA і UVB променів. Сонцезахисний лосьйон слід застосовувати за 30 хвилин перед виходом з дому, а потім кожні дві години або відразу після плавання або потіння.

Перегрів

Багато хто вважає, що тепло не є проблемою до липня і серпня, коли встановлюється максимальна температура. Факти ж говорять про зворотне. Теплові удари у дітей більш поширені на початку сезону, тому що тілу потрібен час, щоб пристосуватися до тепла. Перегріви підстерігають влітку і дорослих, але їм легше справлятися з ними.

3. Надувні іграшки для плавання

Вважається, що надувні круги та іграшки покликані захищати дітей у воді. Насправді ці іграшки зроблені для задоволення, а не для захисту. Вони створюють помилкове відчуття безпеки серед дітей та їх батьків. Звідси - травми та інші неприємні ситуації. Особливо небезпечні пристрої, в яких дитина не можемо сам контролювати своє становище. Якщо він перевернеться, то не зможе сам повернутися в нормальне положення і потоне.

4. Безпечність дорослих

Здавалося б, нічого не трапиться з дітьми в басейні, якщо ви на короткий час відлучитися забрати телефон або купити холодний напій. Але пам'ятайте: дитині вистачить декілька секунд, щоб потонути. Протягом двох або трьох хвилин він може знепритомніти. За чотири чи п'ять хвилин під водою людське тіло отримує необоротні пошкодження головного мозку або призведе до смерті. Згідно зі статистичними даними, у більшості країн утоплення є другою за значимістю причиною неумисної смерті дітей у віці від 1 до 14 років. Це в кілька разів перевищує кількість смертей від дорожньо-транспортних пригод, які підстерігають дитини теж досить часто.

5. Зневоднення

Є думка, що діти повинні пити тільки тоді, коли їм хочеться пити. Але в спеку зневоднення у дітей настає дуже швидко. До моменту, коли дитина відчує спрагу, він може бути вже зневоднений. При масі тіла в 45 кг потрібно не менше 150 мл води кожні 15 хвилин.

6. Залишення в автомобілі

Це дивно, але відсоток дитячих смертей в закритих машинах просто величезний! І з кожним роком ці небезпечні ситуації все частіше нагадують про себе. Температура в автомобілі може рости дуже швидко в літній період, що може привести до пошкодження головного мозку, ниркової недостатності та смерті протягом декількох хвилин. Коли температура зовні між 26 і 38 градусами, температура в автомобілі може швидко піднятися вище 75 градусів. При температурі 28 градусів на вулиці, температура всередині автомобіля може піднятися до 42 градусів протягом 15 хвилин, навіть при відкритих вікнах на 5 см кожне. Логічно, що діти в меншій мірі здатні витримувати екстремальне тепло, ніж дорослі. Здавалося б, хороший батько ніколи не забуде свою дитину в автомобілі. Насправді часто трапляється так, що дитина просто засинає на задньому сидінні, а зайво зайняті батьки забувають про них.

Аниматор запрошує дітей приєднатися до спортивних ігор. Відмінно! Звичайно, якщо ви пам'ятаєте, що:

- після кожних 15 хвилин біганини треба оголошувати перерву;

- одяг має бути світлою і гігроскопічної, щоб піт легко випаровувався;

- перед "потогінної" грою і в перервах можна пропонувати дитині пити.

Вільні тапочки або шльопанці зіпсували багатосімейних виходів "у світ": вони слегают на першій же каруселі. Кращий варіант - щільно сидять на ніжці сандалики чи босоніжки на липучках.

Чи не прив'язуйте скакалки, керенки, резинки до обладнання майданчика для дітей - у них легко заплутатися. І перед посадкою на гойдалки або інші атракціони треба розлучатися з цукеркою (жуйкою).

Діти, що грають в догонялки, м'ячик і інші рухливі ігри та зеленій галявині, - зворушлива картинка, але будьте пильні. Папе зору у малюків набагато вже нашого: діти добре бачать тільки те, що навпроти них, а от небезпек зліва - справа майже не помічають. Горбки, ямки і інші нерівності можуть пошкодити маленьку ніжку.

Чужі велосипеди і самокати, не підходять за розміром, - джерело підвищеної небезпеки. Мийте руки відразу після ігор у пісочниці.

У США провели експеримент - взяли проби піску з пісочниць. З'ясувалося, що більша його частина заражена котячими та собачими паразитами.

Лісова екіпірування дітей виглядає так: легкі довгі брюки та сорочки з довгим рукавом: широкополі капелюхи, що закривають шию; закрите взуття. Пам'ятайте: тканина "в квіточку" залучає комах. Якщо на ніч ви миєте дитини з милом, не використовуйте ароматизоване - солодкий запах стане приманкою для мошкари.

Ми їдемо, їдемо, їдемо ...

Не забудьте помити машину : курний автомобіль погано відбиває сонячні промені, а значить, вмить нагрівається. Вимикайте кондиціонер приблизно за 15 хвилин до прибуття - від різкого перепаду температури малюк може випробувати справжній стрес. І ніколи, навіть на п'ять хвилин, не залишайте дитину одну в закритому припаркованому автомобілі: коли на вулиці під тридцять, повітря в салоні може розжаритися до 60 градусів!

Безпека дитини на відпочинку

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. При цьому дуже важливо знати основні правила дитячої безпеки на відпочинку, щоб уникнути нещасних випадків, що відбуваються щорічно.

Інструкція батькам

1. Малюки, які влітку потрапляють разом з батьками до моря, найбільше ризикують постраждати від жаркого південного сонця. Тому постарайтеся дитину оберігати від прямих сонячних променів. На пляжі влаштовуйтеся під парасолькою, тентом, у тіні дерев. Наряджайте малюка в світлий одяг, що закриває ручки і ніжки, на голову обов'язково одягайте панамку. Якщо тіні недостатньо, неодмінно використовуйте сонцезахисний крем для дітей з високим ступенем захисту від шкідливого ультрафіолету.

2. Дітям, які старші, також необхідно більше перебувати в тіні. Не приходьте з родиною на пляж, не гуляйте на вулиці під час найбільшої активності сонця — з 10 до 16 годин. Використовуйте для дитини крем із захисним фактором не менше 20, а для дітей зі світлою шкірою — від 30 до 50. Пам'ятайте, що його потрібно знову наносити на шкіру кожні дві години, а також після купання. Придбайте для дитини кепку або панаму з широким козирком або полями.

3. Частіше пропонуйте дитині пити (приблизно по 100-200 мл води кожні 20-30 хвилин). Під час активних ігор через кожні 15 хвилин робіть перерви, щоб дитина могла відпочити в тіні. По можливості відразу міняйте вологий одяг спітнілої дитини на суху.

4. Найулюбленіше і небезпечне заняття для дітей на відпочинку — плавання. Щоб запобігти нещасному випадку на воді, ніколи не дозволяйте дитині купатися одному, без нагляду дорослих. Немовлятам, які не вміють плавати, обов'язково вдягайте нарукавники, надувні круги і т.п.

5. Поясніть дитині, чому небезпечно пірнати в незнайомому місці. Перевірте відсутність на дні водоймища корчів, валунів, сміття та інших сторонніх предметів. Використовуйте рятувальні жилети, катаючись на човні, катері або катамарані. Намагайтеся вибирати для відпочинку з сім'єю пляжі, обладнані спеціальними рятувальними станціями із спеціальними засобами (баграми, рятувальними кругами і т.п.).

6. Пам'ятайте, що навіть якщо ваша дитина вміє плавати, це не гарантує йому на воді повну безпеку.

7. Навчіться прийомам проведення непрямого масажу серця і штучного дихання.
Будьте вкрай обережні на воді!

Кiлькiсть переглядiв: 392