/Files/images/001.jpg Як одягти дитину навесні: 8 рекомендацій батькам.Весна завжди радує нас першим теплим сонечком, але ще дають про себе знати зимові заморозки та холодні дощі зі снігом, тому кожен батько повинен знати, як одягнути дитину навесні так, щоб він не застудився та отримав максимум користі від прогулянки.

1. Не варто сильно кутати дитину, збираючись на весняну прогулянку, адже вже все-таки не зима, одягнений в два светри дитина швидко спітніє та простудиться. Для прогулянки навесні важливо одягти дитину надійно, так, щоб його одяг був досить теплим, але не жарким, щоб вона могла захистити дитину від дощу та вітру.

2. Для дітей від 4-6 років для весняної прогулянки ідеально підійде непродуваємий та ненамокаємий комбінезон. Він не сповзає, його легко знімати та одягати. У ньому дитині буде зручно та тепло, у такому одязі не страшний навіть холодний весняний дощ.

3. Важливою частиною одягу дитини для весняної прогулянки є шапка. Відмінним варіантом може стати шапка-труба, яка одночасно виконує функцію шапки та шарфа. Головний убір для прогулянки навесні повинен бути теплим та ненамокаємим.

4. Також не варто забувати про шарфи, особливо, якщо дитина одягне звичайну шапку, а не шапку-трубу. Шарф може бути будь-яким, головне - правильно його зав'язати, він не повинен заважати дитині грати та бігати на прогулянці.

5. Ще один важливий атрибут весняного гардероба - рукавички. Вони повинні бути теплими, але тонкими, бажано, щоб вони не промокали, це дозволить дитині вільно грати навіть під час невеликого дощику.

6. Якщо ви не хочете надягати на дитину комбінезон, тоді краще зупинити свій вибір на пошаровому вбранні. Надіньте на дитину маєчку та трусики, теплий джемпер, колготки, непромокальні штанці, кофтинку. Завершити «образ» потрібно верхнім одягом та взуттям.

7. Найважливіший момент - взуття дитини. Вiд того, наскільки правильно ви його підберете, залежить здоров'я дитини. Взуття для весняної прогулянки повинен бути легким, м'яким, воно не повинне промокати, якщо на вулиці йде дощ, краще віддати перевагу гумовим чобітам.

8. Намагайтеся одягати дитину в одяг яскравих кольорів. Це підніме настрій вам та вашому малюкові.

/Files/images/vesna/razdelitel_28.gif

Техніка безпеки навесні

За статистикою, літні та весняні місяці - самі "врожайні" на дитячі травми; а неділя, традиційний час сімейних вилазок в парки та інші людні місця, - найпідступніший день. Як подбати про безпеку маляти, не позбавляючи його міських радощів? Техніка безпеки дітей навесні на вулиці повинна бути на вищому рівні, і це повинні пам'ятати всі батьки.

Відправляєтеся на атракціони? Не намагайтеся вивести малюка "у світ" у ошатною одязі. Величезні банти, паски, зав'язки та інші прикраси в будь-який момент можуть розв'язатися і зачепитися за що-небудь на ходу. Уявляєте, як це небезпечно?

Щільні бейсболки краще прибрати до настання більш прохолодних днів. Бейсболка створює на голові "парник" - справа може скінчитися перегрівом, а то і тепловим ударом. У спекотні дні міські віддаємо вибір порожнистим капелюхів і панамку.

Солодка газована вода не втамовує спрагу, а посилює її. Щоб не метіться в пошуках дитячої води по навколишніх ятках, захопіть пляшку з собою. Її можна трохи підкислити лимонним соком - і смачно, і від зневоднювання захистить: завдяки мінеральних солей, краще всього в організмі затримується саме підкислена вода.

Влітку третину дошколят стають учасниками ДТП у власних дворах і біля входів в парки. Особливу небезпеку становить низка припаркованих у тротуарів машин.

З-під машини 90-100-сантиметрового малюка майже неможливо помітити, коли він стоїть близько від нерухомого автомобіля або позаду нього. Кращий вихід - брати малюка за руку відразу після виходу з під'їзду.

Взяли перекус з собою. Фахівці попереджають: готова їжа може зберігатися у розпеченій машині приблизно стільки часу, скільки тане морозиво, тобто хвилин 5-10. Те, що пролежала довше - вже не їжа, а розсадник хвороботворних бактерій. До речі, купуючи морозиво, перевірте термін придатності.

У місті малюки примудряються схопити застуду? Найчастіше - в кондиціонованих приміщеннях. Вони безпечні для малюка, якщо температура повітря відрізняється від вуличної на 4-5 градусів, не більше.

Звивисті лісові доріжки з стирчать корінням вимагають від дитини іншої координації, ніж звичний асфальт, - навіть дволітки потрібно час, щоб перебудуватися. Тому в перші хвилини після переходу з одного "покриття" на інше страхуйте дитини, і ретельно вивчіть основи техніки безпеки дітей навесні на вулиці.

Лазіння по деревах забороняти марно. Вихід - дозволити лазити під наглядом і виділити для цього пару найбезпечніших дерев на дитячому майданчику - з міцними низькими гілками. Можна домовитися з іншими батьками та підстригти "лазательной" дерево за типом пальмети - щоб гілки стелилися над землею. Така "пастка" утримає від падіння,

Маленькі штучні ставки нешкідливі лише на перший погляд. Як правило, глибоко в них стає вже біля берега. Малюк хоче сам погодувати качечок? Надіньте йому нарукавники і не відходьте ні на крок.

У спеку металеве покриття гірки розжарюється як сковорода - заробити опік ніг простіше простого. Передполітна перевірка обов'язкове!

Кiлькiсть переглядiв: 445