/Files/images/lid.jpeg Правила поведінки на льоду

От і морози. Стовпчик термометра впевнено тримається на мінусових позначках. Наші водойми поступово вкриваються першою ще тонкою та ненадійною кригою. Вона завжди небезпечна, а до того ж ще й зрадлива: без шуму та тріску крига раптово провалюється під ногами. Особливо слабкою вона буває в заростях прибережного очерету, адже тут вона вся пронизана стеблами рослин. Небезпечний для пересування матовий білий лід з жовтуватим відтінком.

Тож, нагадуємо основні правила поведінки на водоймах взимку:

У жодному разі не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги, а обов’язково використовувати для цього палицю. Не можна також стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці. Знайте, що зараз, на початку зими, небезпечною є середина водоймища, а в кінці зими - прибережні ділянки.

Якщо ж ви все таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розставте широко руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідкіля прийшли та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Надаючи ж допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених мотузкою на березі або на твердому льоду, особа, яка надає допомогу, повинна наблизитися до потерпілого на відстань, яка дозволить подати мотузку, пояс або багор. Коли поруч нічого немає, то 2-3 чоловіка лягають на лід і ланцюжком просуваються до постраждалого, утримуючи один одного за ноги, а перший подає жертві ремінь або шарф.

Окремо звертаємося до батьків: пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися поблизу річок, ставків.

Будьте обережні! Бережіть своє життя!

Рекомендації для батьків з безпеки дорожнього руху.

Головне правило поведінки на дорозі взимку - подвоєна увага і підвищена обережність! Діти рідко акцентують увагу на специфічні «зимові» небезпеки, тому поясніть дитині, чому на зимовій дорозі необхідно особливу увагу!

Взимку день коротше. Темніє рано і дуже швидко. У сутінках і в темряві значно погіршується видимість. У темряві легко помилитися у визначенні відстані, як до автомобіля, що їде, так і до нерухомих предметів. Часто близькі предмети здаються далекими, а далекі-близькими. Трапляються зорові обмани: нерухомий предмет можна прийняти за рухомий, і навпаки. Тому нагадуйте дітям, що в сутінках треба бути особливо уважними. Купуйте одяг зі світловідбиваючими елементами (нашивки на курточці, елементи рюкзака), що дозволить водієві з більшою ймовірністю побачити вашу дитину в темний час доби.

В снігопади помітно погіршується видимість, з'являються замети, обмежується і важко рух пішоходів і транспорту. Сніг заліплює очі пішоходам і заважає огляду дороги. Для водія видимість на дорозі теж погіршується. Звернути увагу дітей на цей факт.

Яскраве сонце, як не дивно теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина як би «засліплюється». Тому треба бути вкрай уважними.

У сніговий накат або ожеледь підвищується ймовірність «юза», занесення автомобіля, і найголовніше - непередбачувано подовжується гальмівний шлях. Тому звичайне безпечну відстань для пішохода до машини треба збільшити в кілька разів.

Кількість місць закритого огляду взимку стає більше. Заважають побачити наближається транспорт:

замети на узбіччі

звуження дороги з-за неприбраний сніг;

стоїть засніжена машина.

Теплий зимовий одяг заважає вільно рухатися, сковує рухи. Послизнувшись, в такому одязі складніше втримати рівновагу. Крім того, капюшони, волохаті коміри і зимові шапки так само заважають огляду.

Пояснюйте дитині, що не варто стояти поруч з машиною. З під коліс можуть вилетіти шматки льоду і каміння. А головне-машина може несподівано вирватися зі снігового полону і рвонути в будь-яку сторону.

Зверніть увагу дітей на особливості користування пасажирським транспортом. Слизькі підходи до зупинок громадського транспорту - джерело підвищеної небезпеки.

Водойми взимку. Як треба поводитися на водоймах в зимовий період часу

Льодостав – це період, коли спостерігається нерухомий крижаний покрив на річці або водоймі. Тривалість льодоставу залежить від тривалості і температурного режиму зими, характеру водойма, товщини снігового покриву.

Ранній льодостав, тобто що почався раніше звичайного терміну, можливий у випадках різкого раннього похолодання на річках з повільною течією або невеликих закритих водоймах де течія відсутня.

Особливістю раннього льодоставу в початковий його період є тонкий і неміцний лід, ополонки (частенько припорошені щойно випавшим снігом), дуже тонкий лід прибережної кромки унаслідок досить високої температури, що перешкоджає швидкому і рівномірному нарощуванню товщини льоду за всією площею водойма. Тому особливо важливо, щоб пам'ятали про це діти. Вони люблять ходити на замерзлі озера, річки, кататися на ковзанах, санчатах, забуваючи при цьому, що може лід виявитися тонким і провалишся під лід.

В цілях запобігання проваленню під лід в цей період рекомендується утриматися від виходу на лід, особливо дітей. Ніхто не знає товщини льоду, ніхто не може запобігти біді.

Наша зима особливо небезпечна. Лід при частій зміні температури швидко підтає і дитина не знаючи цього, виходить грати на водойм. І ось тоді на поріг підступає біда: лід тріскотить і провалюється, відкриваючи глибину водойма. Дуже швидко можна опинитися в холодній крижаній воді. Така вода сковує людину, його рухи і важко без допомоги сторонніх вибратися на берег.

Добре якщо ще ти провалився під лід недалеко від берега, на мілководді.

Тоді, при проваленні під лід в прибережній зоні, необхідно вийти на берег, віджати одяг, вилити воду з взуття і, щонайшвидше дістатися до найближчого житла.

Якщо ж біда застала людину на середині водойма або в місцях, де велика глибина, то рятуючи людину необхідно користуватися певними правилами. Рятувати дитину, що потрапила під лід може лише доросла людина. Вона досвідчена і зможе правильно діяти в цих обставинах. Для надання допомоги людині, що потрапила в ополонку забороняється підходити до її краю. Рухатися до постраждалого по льоду необхідно повзучи. Щоб площа опори на лід була якомога більше, допомога надається за допомогою підручних засобів (палиці, ременя брюк, шарфа і тому подібне). Витягнувши постраждалого на берег потрібно віджати від води його одяг і прийняти заходи до швидкої доставки його в найближче житло.

Пам'ятай! Ігри на льоду водойма дуже небезпечні! Краще кататися на санках і ковзанах в спеціально обладнаному для цього місці. Необхідно пам'ятати завжди про небезпеку тонкого льоду і підтавання льоду.

Кiлькiсть переглядiв: 592