/Files/images/angliyskiy/180723_kli_07.jpg

Лікар радить, консультує, інформує

МЕДИЧНА СЕСТРА СТАРША -САХНО ЛАРИСА ГРИГОРІВНА

/Files/images/angliyskiy/Без названия (1).jpg

Дошкільні навчальні заклади відіграють важливу роль у захисті здоров'я своїх вихованців. Дізнайтеся більше про те, як ви можете запобігти поширенню респіраторних захворювань, зокрема вірусу SARS-CoV-2.

Вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 відноситься до групи респіраторних вірусів та відповідно усі заходи профілактики його поширення є аналогічними заходам попередження поширення гострих респіраторних вірусних захворювань, в т. ч. грипу.

Нефармацевтичними засоби захисту (НЗЗ) можуть допомогти людям захистити себе та інших від зараження і поширення респіраторних захворювань. НЗЗ особливо важливі під час спалахів захворювань.

Що можна зробити особисто:

1. Уникати контакту із особами з проявами респіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1 -2 м від хворих людей.

2. Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки. Прикривання носа і рота під час кашлю і чхання серветкою допомагає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.

3. Навчіть дітей правильно мити руки. Переконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з милом і водою. Якщо мило і вода недоступні, дайте їм дезінфікуючий засіб для рук з вмістом спирту не менше 60% для очищення рук. Навчіть їх, як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей носа або рота. Миття рук знижує кількість респіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей або торкаєтеся поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.

4. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаються, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, клавіатури комп'ютера, телефони і іграшки. Чи видаляє мило і вода при очищенні респіраторні віруси, включаючи SARS-CoV-2?

  • Так, застосування мила і води дозволяє ефективно очистити поверхі.
  • Ви також можете використовувати спиртовмісні та хлорвмісні дезінфікуючі засоби. Завжди дотримуйтесь інструкцій з використання дезінфікуючих засобів, на етикетці продукту.

Точний термін виживання вірусу SARS-CoV-2 на сьогодні не відомий, проте очищення поверхонь і об'єктів, до яких часто торкаються, знижує кількість вірусів, які можуть поширюватися під час дотику до зараженої поверхні, а потім до ваших очей, носа або рота.

5. Будьте в курсі епідемічної ситуації щодо поширення респіраторних захворювань, в т. ч. COVID-19, використовуючи офіційні джерела:

ЯК ЗНИЗИТИ РИЗИК ІНФІКУВАННЯ КОРОНАВІРУСОМ ?

Мийте руки з милом (мінімум 20 с) або дезінфекційними засобами із вмістом спирту

При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку і мийте руки

Тримайтесь на відстані від людей у яких спостерігається кашель або підвищена температура.

КОЛИ ВИКОРИСТОВУВАТИ МЕДИЧНУ МАСКУ ?

Якщо ви здорові вам потрібно носити маску тількі якщо ви доглядаєте за людиною з підозрою на інфекцію COVID-19

Надягайте маску,якщо кашляєте та чхаєте

Маски єфективні лише в поєднанні з обробкою рук за допомогою спиртовмісних засобів або миття рук водою з милом

Якщо ви носите маску ви повинні знати як її правильно використовувати й утилізувати

/Files/images/angliyskiy/282.jpg

КОРИСНІ КОНТАКТИ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:

0800505 201 (ГАРЯЧА ЛІНІЯ ПО КОРОНАВІРУСУ)

103 ( ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА)

1687 (ЯКЩО У ВАС НЕМАЄ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ)

551 (ГАРЯЧА ЛІНІЯ ДЛЯ ТИХ.ХТО ПРИБУВ В УКРАЇНУ)

0800213103 ( БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА)

1677 ( ГАРЯЧА ЛІНІЯ МОЗ)

1545 (УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ)

1583 ТА 044235 0101 ( ЛІКАРІ,ЩО ДАЮТЬ СЛУШНІ ПОРАДИ)

WWW.COVID19.COM.UA (ВІДПОВІДІ НА ОСНОВНІ ЗАПИТАННЯ )

/Files/images/angliyskiy/b8e6735-likar-patient7555.jpg

Рекомендації профілактики коронавірусу у дітей

Ще зовсім недавно вчені вважали, що на коронавірус хворіють люди старшого віку з хронічними захворюваннями, тоді як дітей і молодь небезпечне захворювання обходить стороною. Але останні дослідження свідчать про протилежне.Діти здебільшого легше переносять недугу. Але безтурботно ставитися до цього все одно не можна. Тим паче —коронавірус постійномутує, а віддалені наслідки поки що не було змоги вивчити.

Поговорімо !

Більшість дітей постійно чує про небезпечний вірус і бачать людей, які носять маски, —і це може сильно лякати. Експерти з Інституту дитячого розуму радять батькам поговорити зі своїми малюками, щоб позбавити їх від зайвого хвилювання.Не перевантажуйте шокуючими фактами — краще дозвольте дитині ставити вам запитання, які її цікавлять, і відповідайте на них, з огляду на вік. Відповіді мають бути максимально чіткими, чесними і зрозумілими.Але найголовніше —перед розмовою розберіться з власною тривогою. Коли ви відчуваєте сильне занепокоєння або паніку —це не найкращий час для розмови з дітьми про коронавірус.

Обізнаний — значить озброєний

У розмові з дітьми зосередьтеся на запобіжних заходах —розкажіть, як необхідно діяти, щоб не захворіти на коронавірус.Дітипочуваються впевнено, коли знають, що потрібно робити, щоб убезпечити себе.

Про що саме варто розповісти малюкам?

Передусім привчіть дитину мити руки з милом не менше 20 секунд. Щоб процес не був нудним, додайте елемент гри .Крім того, навчіть малюка кашляти або чхати в носову хустку або лікоть; тримати руки подалі від рота, носа, очей; дезінфікувати речі, до яких ми торкаємося найчастіше.Діти старшого віку можуть допомагати батькам обробляти дверні ручки, вимикачі, смартфони і пульти дистанційного керування спеціальним антисептиком.

В гостях у бабусі

Введення карантину внесло свої корективи у звичайне життя батьків. І у багатьох виникло питання —«Чи можна на час карантину віддати дитину бабусі й дідусеві?»Більшість експертів сходяться на думці, що робити це не варто.Навітьякщо всі в родині здорові, слід практикувати соціальне дистанціювання. Особливо це стосується вразливих груп, таких як літні люди.Медики радять, щоб ті, хто доглядає за малюками, були не старшими 75 років і без хронічних захворювань. Адже не тільки пенсіонери можуть заразити онуків, але й навпаки —малюки«принести»вірус бабусі й дідусеві.

Під суворим контролем

Обмежте коло спілкування вашої дитини. Звісно, не варто ізолювати малюка від близьких, якщо немає причин вважати, що вони заражені коронавірусом.Але якщо член сім'ї повернувся з подорожі, варто обмежити його спілкування з дитиною.Будь-хто,хто повертається з місця, де широко поширений коронавірус, повинен триматися подалі від інших людей протягом 14 днівЦя людина житиме з вами в одній квартирі? Вживайтезаходів, щоб уникнути можливого поширення хвороби!

Під підозрою

Підозрюєте, що дитина заразилася коронавірусом? Передусім заспокойтеся і не панікуйте завчасно.Батькам слід насамперед зв'язатися з лікаремВодночас варто зателефонувати сімейному лікареві, а не везти малюка одразу в лікарню, адже у прийомних завжди товпиться багато людей.Якщо діагноз все-таки підтвердиться, рішення про госпіталізацію або лікування вдома будуть також приймати лікарі, адже кожен випадок індивідуальний.

/Files/images/angliyskiy/unnamed.jpg

Як правильно мити руки. Практичні поради

Профілактичні заходи проти ГРВІ та коронавірусу

Соціальний ролик Товариства Червоного Хреста в Україні під назвою ,,Будьте здорові!” в рамках комунікаційної кампанії стосовно профілактичних заходів проти поширення в Україні гострих вірусних інфекційних захворювань, в тому числі щодо запобігання поширенню коронавірусу

COVID 19

Будьте здорові! Поради

У ці дні навколо шириться багато чуток і фейків. Важливо залишатися спокійним та не довіряти недостовірній інформації. І завжди є прості правила, як захистити себе та інших і що робити, якщо ви погано почуваєтеся. Про це - наше нове відео. Будьте здорові та бережіть себе

Кiлькiсть переглядiв: 181