• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • 2024-03-26 Які зміни готує законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти

2024-03-26 Які зміни готує законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти

2024-03-26

/Files/images/2024/info sign.JPG

Телеграм-канал Верховної Ради України повідомляєщо Комітет освіти, науки та інновацій підготував законопроєкт щодо реформи дошкільної освіти.

Народні депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читанням законопроєкту № 8030,який запроваджує реформу дошкільної освіти, та готові винести його на розгляд Верховної Ради найближчим часом.

Порівняльна таблиця до Прикінцевих та перехідних положень проєкту Закону України «Про дошкільну освіту»
https://oblikbudget.com.ua/files/2024/03_2024/por_tabl_zakon_doshkosv.pdf
У законопроєкті, зокрема:

· йдеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження, який буде впроваджуватись у дитячих садках, зокрема сімейних, яслах для дітей від 3-х місяців до 3-х років;

· а також передбачені мобільні дитячі садки для дітей з віддалених населених пунктів.

«Однією з ключових новел є створення Центрів підтримки батьків. У кожній територіальній громаді має бути мінімум один такий центр. Вони надаватимуть батькам педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками», – зазначив Голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.

“Ми врахували найкращий вітчизняний і світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси. Головна ідея – кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей”,– розповів депутат.

За його словами, законопроєкт також передбачає формування гідного ставлення до працівників дитячих садочків. Уперше на рівні закону запроваджується:

· обов’язкову умову скороченого робочого часу;

· обов’язкову щорічну оплачувану відпусткув 56 днів;

· помірне (адекватне) педагогічне навантаження з урахуванням інших складових робочого часуі збереження здоров’я педагогів;

· можливість підвищень посадових окладів з боку громади, дитячого садочка.

Також, уперше запроваджується заборона на роботу у дитячих садках особам, які вчинили умисне кримінальне правопорушення щодо дитини чи жорстоке поводження з дитиною.
Кiлькiсть переглядiв: 23