Іноземна сторінка

ВЧИМО МАЛЮКІВ

Психологи довели, що вивчення іноземних мов дітям дається набагато легше, ніж дорослим. Деякі фахівці вважають, що найвдаліший вік – з 4 до 8 років, інші впевнені, що з 1,5 до 7. Як би там не було, багато батьків замислюються над тим, як навчити дитину англійської – одній з найбільш поширених мов світу. Вибір методів навчання залежить від віку вашої дитини, від того, чи знаєте ви (або хтось з вашої сім'ї) англійську мову настільки, щоб можна було розмовляти нею, від того, скільки часу і сил ви готові витрачати на заняття.

Основна мета навчання дошкільників англійської мови – створити сприятливі умови для оволодіння основами англомовного спілкування, сформувати елементарну іншомовну комунікативну компетентність та підготувати дитину для подальшого вивчення англійської мови в школі.Основою робочої програми є Програма виховання і навчання дітей від двох до семи років, затверджена Міністерством освіти і науки України у 2013 році.Програма розроблена з урахуванням ліній розвитку:

- Фізичний розвиток: учити усвідомлювати свої фізичні можливості, розвивати фізичні відчуття;

- Соціально-моральний розвиток: формувати базові засоби спілкування англійською мовою, навчати способам вираження емоцій/почуттів англійською мовою.

- Емоційно-ціннісний розвиток: учити проявляти та виражати різноманітні емоції англійською та адекватно реагувати на оточуюче середовище;

- Пізнавальний розвиток: виховувати інтерес до культури, традицій англомовних країн, англійської мови, спонукати до подальшого вивчення іноземної мови в школі;

- Мовленнєвий розвиток: надати та збагачувати англійський словниковий запас, розвиток діалогічного та монологічного англійського мовлення;

- Художньо-естетичний розвиток: формувати естетичне ставлення до англійської мови та культури англомовних країн через вивчення автентичних віршів, пісень тощо;

- Креативний розвиток: спонукати дітей до творчого підходу при виконанні різноманітних завдань англійською мовою.

Результатом навчально-виховної роботи є розвиток комунікативної компетентності дитини, вміння розуміти і викладати свої думки на елементарному рівні, підвищення інтересу до мови, культури, традицій та звичаїв людей та країн, де розмовляють англійською мовою, та мотивація для подальшого вивчення іноземної мови в школі.

Основною формою проведення занять з англійської мови є гра. Використання ігрової діяльності, великої кількості англомовних віршів та пісень (автентичні тексти на дисках) в поєднанні з рухами, наочного матеріалу значно підвищують ефективність та позитивно впливають на результат вивчення іноземної мови у ДНЗ.

Кількість занять на тиждень – два.

Тривалість занять:

- для дітей молодшого дошкільного віку – 20 хвилин;

- для дітей старшого дошкільного віку – 30 хвилин.